• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Tesco ma apetyt na schabowego z kapustą

Tesco ma apetyt na schabowego z kapustą
Foto: TVN24 Foto: Tesco zwiększa liczbę produktów żywnościowych importowanych z Polski na Wyspy

Największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii - Tesco, powiększyła asortyment polskich produktów żywnościowych ze 119 do 211. Sprzedaż tych towarów - po raz pierwszy po kilku miesiącach spadku - zaczęła rosnąć - doniósł na swych wtorkowych internetowych stronach "Daily Telegraph".

Tesco uruchomiło również dwujęzyczne strony internetowe po polsku i angielsku, na których prezentuje ofertę polskich produktów. Można na nich sprawdzić, które z nich dostępne są w lokalnym sklepie.

Podobnie jak inne działające w Wielkiej Brytanii supermarkety, Tesco zaczęło wprowadzać polskie produkty żywnościowe w reakcji na popyt stwarzany przez polskich imigrantów, których liczbę - w szczytowym okresie - oceniano nawet na 1,2 mln. Sprzedaż wykazywała silną tendencję rosnącą przede wszystkim w 2007 roku.

Brytyjczycy pokochali polskie piwo?

W zeszłym roku, gdy Wielką Brytanię dotknęła głęboka recesja, sprzedaż polskiej żywności w Tesco zaczęła spadać, nawet o 23 proc. w ujęciu rocznym. Jednak obecnie trend ten odwrócił się; sprzedaż nie tylko ustabilizowała się, ale zaczęła rosnąć w tempie 15 proc. rocznie.

Największym popytem cieszą się puszkowane konserwy rybne, marynowane jarzyny i piwo.

Według "Daily Telegraph", istnieją dwa możliwe wytłumaczenia: Polacy, którzy wyjechali do Polski z powodu recesji wracają na Wyspy, bądź też ci, którzy w Wielkiej Brytanii zostali, mają więcej pieniędzy do wydania.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane