• rozwiń

Terminal 2 wciąż czeka na opinię strażaków

Terminal 2 wciąż czeka na opinię strażaków
Foto: TVN24.pl Foto: Terminal 2 wciąż czeka na otwarcie

- Terminal 2 na Okęciu może być oddany do użytku w ciągu kilku tygodni - zapewniają inżynierowie. Obiekt wciąż czeka na pozytywną opinię straży pożarnej.

Termin oddania terminalu do użytku przekładano już kilkakrotnie, m.in. z listopada 2005 r. na kwiecień 2006 r., a potem na koniec 2006 roku.

Pozytywna opinia straży pożarnej jest niezbędna, by wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego zgodził się na otwarcie budynku. Zdaniem rzecznika prasowego wykonawcy projektu Krzysztofa Kozioła, straż pożarna po próbach przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu sformułowała pewne zastrzeżenia. - Strażacy wskazali, że wykonawca zastosował pewne rozwiązania odbiegające od projektu budowlanego, jednak są one równoważne tymi przewidzianymi w projekcie i zgodne z przepisami budowlanymi - stwierdził Kozioł. Potwierdza to w swoim orzeczeniu resort budownictwa, a także eksperci z Politechniki Warszawskiej.

W czerwcu Polskie Porty Lotnicze zapowiedziały, że będą naliczać kary umowne - około 74 tys. dolarów za każdy dzień zwłoki. Wykonawcy odmawiają jednak ich płacenia i ostrzegają, że w razie konieczności skierują sprawę do sądu.

Obecnie w Terminalu 2 działa jedynie hala przylotów. Docelowo w nowej części lotniska ma być uruchomione: 11 restauracji i 14 sklepów, w tym pijalnia czekolady oraz sklep z zabawkami. Z wynajmu powierzchni komercyjnych PPL chce uzyskać 600 mln zł w ciągu 10 lat.

Wartość całego projektu przekroczy 240 mln dolarów. Poprzednio kontrakt szacowano na 222 mln dolarów, a pierwotnie umowa opiewała na niecałe 200 mln dolarów.

Dzięki nowemu terminalowi z warszawskiego lotniska będzie mogło skorzystać 12 mln pasażerów rocznie.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane