• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Ten człowiek ma ratować służbę zdrowia

Ten człowiek ma ratować służbę zdrowia
Foto: TVN24 Foto: Jakub Szulc na "brudne ręce" rządu Jarosława Kaczyńskiego proponował szare mydło

Poseł PO Jakub Szulc został nowym wiceministrem zdrowia - dowiedziała się TVN CNBC Biznes. Członek sejmowej komisji finansów publicznych ma odpowiadać za przeprowadzenie reformy zdrowia.

Szulc potwierdził przyjęcie nominacji w rozmowie z TVN CNBC Biznes.

Nowy wiceminister ma 34 lata i z wykształcenia jest ekonomistą. Przed 11 lat pracował w bankach. Był m.in. dyrektorem w Pionie Rynków Międzynarodowych Banku BPH.

W 2005 roku trafił do Sejmu z okręgu wałbrzyskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Dwa lata później ponownie uzyskał mandat poselski.

"W sferze socjalnej konieczne jest zerwanie z próbami częściowego zaspokajania potrzeb wszystkich" - przekonuje na swojej stronie internetowej świeżo upieczony wiceszef resortu zdrowia.

Na "brudne ręce rządu" proponował szare mydło

Podczas kampanii wyborczej w 2007 r. Jakub Szulc zasłynął z oryginalnego prezentu dla rządu Jarosława Kaczyńskiego. - Na brudne ręce rządu składamy szare mydła - mówił wraz z innym politykiem PO, Pawłem Olszewskim. Była to odpowiedź na otrzymane dzień wcześniej podarunki od PiS - czekoladę i tabletki na uspokojenie.

Według koncepcji posłów Platformy, jedno, mniejsze szare mydło miało być dla ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a jedno duże dla całego rządu, żeby "w końcu umył brudne ręce". - Niestety nie mamy nic, by mogli wyczyścić swoje sumienia, ale przyjdzie czas, kiedy będą rozliczeni - mówili posłowie PO.

eq, mon/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane