• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Telewizja w komórce już w stolicy

Telewizja w komórce już w stolicy
Foto: nokia.com Foto: Nokia N96 - jeden z telefonów oferujących mobilną telewizję

Spółka INFO-TV-FM, wybrana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej operatora telewizji mobilnej, oferuje już tę usługę hurtowo na terenie Warszawy.

Firma pozyskuje od nadawców programy i swoją ofertę przedstawia operatorom detalicznym, np. sieciom telefonii komórkowej. Na razie żaden operator nie wyraził jednak oficjalnie zainteresowania technologią.

W ofercie Info-TV-FM skierowanej do nadawców znalazły się: TVN, TVN24, MiniMini, ZigZap, TVP, PULS, TVSilesia, ESKA TV, iTV, Tele5, Edusat BIS, Kino Polska oraz programy radiowe: TOK FM, Roxy FM, Radio Złote Przeboje, Radio OKO, Radio RAM, RMF MAXXX Kraków, RMF FM i Radio ZET. W przyszłości operator zamierza poszerzyć ofertę programową m.in. o programy Polsatu, Eurosport i MTV Polska.

10 miast

Jak podała spółka, do końca 2009 roku telewizja mobilna - oprócz Warszawy - będzie dostępna także w Lublinie, Płocku, Zielonej Górze, Koszalinie, Elblągu, Wałbrzychu, Włocławku, Kaliszu i Słupsku.

Usługa telewizji mobilnej realizowana bez udziału operatorów komórkowych jest już dostępna w Warszawie. Za pomocą komórki można odbierać kilkanaście kanałów telewizyjnych i kilka radiowych. By móc się nimi cieszyć trzeba mieć jednak telefon wyposażony w specjalny tuner. W Polsce w sprzedaży – w sieci Era i Plus oraz sklepach – był tylko jeden telefon z taką opcją: Nokia N96. Na świecie dostępne jest kilkanaście takich modeli m.in. LG, Samsung i Sagem.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane