• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Telepraca (prawie) dla każdego

Telepraca (prawie) dla każdego
Foto: TVN24 Foto: Praca w domu - a jednak na etacie?

Praca w domu - a jednak na etacie? W Sejmie posłowie zgodnie pracują nad zmianami w kodeksie pracy, które stworzą taką możliwość. Wszystkie kluby parlamentarne popierają rządowy projekt.

Rząd proponuje, by pracownik w każdym momencie zatrudnienia - za zgodą pracodawcy - mógł zdecydować się na wykonywanie pracy w domu, i w każdej chwili mógł też wrócić do pracy w biurze.

Pracodawca miałby pokrywać koszty wyposażenia domowego biura w sprzęt niezbędny do pracy i płaciłby za szkolenia. W zamian miałby prawo do ulg podatkowych. Telepracownik ma mieć takie same prawa, jak osoba pracująca w miejscu zatrudnienia.

Telepraca - zgodnie z rządowymi założeniami byłaby skierowana przede wszystkim do matek małych dzieci, osób niepełnosprawnych, czy też mieszkańców małych miejscowości, którzy nie mogą znaleźć pracy w najbliższej okolicy.

Mogliby skorzystać z niej także przedstawiciele wszystkich zawodów, których wykonywanie nie musi wiązać się z pracą w biurze - księgowi, tłumacze, architekci czy dziennikarze.

Projekt po pierwszym czytaniu w sejmie trafi do dalszych prac w komisjach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane