• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Tele-reklama do zobaczenia w... gazetach

Tele-reklama do zobaczenia w... gazetach
Foto: sxc.hu Foto: Prasa wkracza w nową erę

Wydawcy prasowi głowią się od miesięcy, co zrobić ze spadkiem wpływów reklamowych, które zabierają im media elektroniczne. Niektórzy już wymyślili. W najnowszym numerze miesięcznika Entertainment Weekly niektórzy czytelnicy będą mogli sobie obejrzeć filmy wyświetlane na mini-ekranach wbudowanych w strony magazynu.

Autorami tego eksperymentu marketingowego są Columbia Broadcasting System (CBS), amerykański nadawca telewizyjny i producent napojów - Pepsi. 11 września eksperymentalne egzemplarze zostaną wysłane do prenumeratorów filmowo-muzycznego magazynu z okolic Nowego Jorku i Los Angeles.

Efektem ma być, przypominająca gazety z filmu o Harrym Potterze strona, po otwarciu, której czytelnik będzie mógł obejrzeć nagranie wideo. Ekran wideo, na którym będą pojawiały się gwiazdy telewizji CBS i reklamy napojów Pepsi będzie miał wielkość wyświetlacza telefonu komórkowego i grubość 2,7 mm, a reklama będzie odtwarzać się po otwarciu strony. Zasilania starczy na 70 minut.

Pionier wykłada pieniądze

To krok w przyszłość, który ma wprowadzić klientów w nowe możliwości technologiczne

videoreklama

Twórcą tej technologii jest firma Amerchip, która spróbowała wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu konsumentów na urządzenia elektroniczne i przekaz cyfrowy.

- To krok w przyszłość, który ma wprowadzić klientów w nowe możliwości technologiczne – tłumaczy George Schweitzer, prezes grupy marketingowej w CBS.

Nakład Entertainment Weekly to ok. 1,8 mln sztuk, nie zapadła jednak nadal decyzja ile egzemplarzy będzie wyposażone w ekrany wideo.

Osoby z branży wydawniczej, znające tę technologię szacują, że wyświetlenie jednej reklamy na 100 tys. kopiach będzie kosztowało minimum 7-cyfrową sumę w dolarach, czyli ok. kilku dolarów za kopię.

Dla porównania kolorowa reklama na całą stronę w EW kosztuje ok. dziewięciu centów za kopię.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane