• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

(Tele)praca przyszłości

(Tele)praca przyszłości
Foto: TVN24 Foto: Rośnie grupa polskich telepracowników

Zlecenie - stawka, czas i miejsce wykonania - dowolne. Chociaż telepraca w Polsce wciąż raczkuje, to już widać, że robi to coraz szybciej. Bo o jej zaletach przekonują się i pracownicy i pracodawcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Nie tylko młode matki opiekujące się dziećmi, czy niepełnosprawni są zainteresowani pracą z domu. Do takiego rodzaju zatrudnienia przekonuje się coraz więcej osób, którzy z różnych powodów nie widzą siebie w biurze od godziny 9 do 17, między poniedziałkiem, a piątkiem. Jednak z jednoprocentowym udziałem telepracowników w rynku daleko nam do Finlandii czy Belgii, gdzie pracę z domu wybiera odpowiednio 17 i 11 proc. zatrudnionych.

Jeszcze dwa lata temu samo pojęcie kojarzyło się z telemarketingiem czy chałupnictwem. To się jednak zmienia. Z badań przeprowadzonych przez firmę DGA wynika, że 19 proc. przedsiębiorców zadeklarowało, że rozważa wprowadzenie możliwości pracy na odległość. Dla firm to ogromna oszczędność, chociażby na metrażu biura czy wykupie miejsca parkingowego. Musi jedynie zaopatrzyć pracownika w komputer podłączony do internetu i telefon.

A z domu można robić praktycznie wszystko. Obecnie najpopularniejsze zawody to usługi finansowe, w tym księgowość, grafika komputerowa i usługi prawnicze, to spektrum profesji rośnie z każdym dniem.
- Za 5-10 lat około 16 proc. osób będzie pracować wirtualnie. Telepraca będzie szansą na pozyskanie specjalistów - szacuje Ewa Dobosiewicz, ekspert ds. telepracy DGA.
- I nie tylko telepraca, ale praktycznie każda praca przyszłości będzie oparta na systemie zadaniowym, nie zaś godzinowym - dodaje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane