• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Tędy reklama dotrze (prawie) wszędzie

Tędy reklama dotrze (prawie) wszędzie
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Reklama na portalach społecznościowych nowym hitem

Rosnąca rola portali społecznościowych sprawiła, że na cel wzięli je reklamodawcy. Coraz częściej kontaktując się z przyjaciółmi, znajdziemy tam specyficzne rodzaje reklam, kierowane do konkretnego odbiorcy.

- Facebook, Twitter, Golden Line, a nawet Nasza-Klasa to portale społecznościowe zmieniające tradycyjny model biznesowy - twierdzą eksperci. Według Megapanel PBI w Polsce jest 250 serwisów społecznościowych. 37 z nich regularnie odwiedza pół miliona użytkowników dziennie. Potencjalnie taki zasięg ma reklama firmy, która na portalu zakłada swój profil. Dlatego coraz więcej z nich to robi. Informują na nich swoich klientów o nowościach, a restauracje wysyłają aktualne menu i zaproszenia. Ponadto portale społecznościowe coraz częściej służą jako źródło bieżących informacji o polityce, gospodarce czy sporcie.

Tanio, ale z rozmachem

A twórcy portali wychodzą reklamodawcom naprzeciw.
- Pozwalamy firmom budować ich markę bez ponoszenia kosztów. I to się nie zmieni. To ważne, żeby marki mogły docierać bezpośrednio do swoich klientów na całym świecie - mówi TVN CNBC Biznes Blake Chandlee, wiceprezes Facebooka.

Dlatego z portali zaczynają korzystać przedstawiciele niemal każdej formy biznesu i to bez względu na skalę działalności. Akademickim przykładem stała się pewna piekarnia w Londynie.
- Wpadła na pomysł, że na Twitterze będzie informowała o tym, że z pieca właśnie wyszły ciepłe ciastka czy ciepłe bułki i wszyscy ci, którzy zasubskrybowali ich kanał, wiedzieli o tym - mówi Grzegorz Berezowski z agencji 180heartbeats.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane