• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Tata wjeżdża do Polski

Tata wjeżdża do Polski
Foto: tata Foto: Tata Nano zostanie pokazany po raz pierwszy w Polsce w ten weekend

Tata Nano, obwołane najtańszym autem świata, po raz pokazany zostanie w Polsce. Niedrogi pojazd w wersji napędzanej silnikiem spalinowym będzie w połowie 2011 roku w polskich salonach sprzedaży. Ma być uzbrojony w ABS i poduszki powietrzne. Producent wprowadza też nad Wisłę trzy inne nowe auta.

Premierowy pokaz Tata Nano EV, elektrycznej wersji Tata Nano, nastąpi podczas Poznań Motor Show w najbliższą sobotę i niedzielę. Będzie to jedna z kilku krajowych premier. Na imprezie zaprezentowane zostaną również inne modele Tata Motors: Tata Indica Vista i Tata Aria oraz Tata Indigo Manza.

Tata Nano EV, oparty na Tata Nano Europa, jest w pełni elektrycznie napędzanym pojazdem o zerowej emisji CO2. Napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 40 kW, a energii dostarczają polimerowe akumulatory litowo-jonowe dostarczane przez Miljo, norweską firmę zależną od Tata Motors.

Pokazywane w Poznaniu modele Tata są znacznie zmodyfikowaną w stosunku do pierwowzoru konstrukcją i spełniają europejskie wymagania dotyczące bezpieczeństwa - podaje producent.

Inne premiery

Oprócz modeli indyjskiego koncernu Tata, podczas Poznań Motor Show odbędą się polskie premiery nowych samochodów m.in. Mercedesa SLS AMG czy BMW serii 5. Swoje najnowsze auta prezentować będą dilerzy 42 marek samochodowych i motocyklowych, ze znaczących firm zabraknie francuskiego Peugeota.

W pawilonie przeznaczonym dla samochodów i autobusów będzie można wybrać najpiękniejszą ciężarówkę, która zdobędzie tytuł Miss Motor Show. W sobotę rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski kierowców autobusów i autokarów, a w niedzielę eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane