• rozwiń
  • WIG20 2220.29 -0.43%
  • WIG30 2522.45 -0.36%
  • WIG 58622.90 -0.39%
  • sWIG80 11624.51 +0.17%
  • mWIG40 3788.65 -0.25%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:14

Dostosuj

Tata przygląda się FSO

Tata przygląda się FSO
Foto: TVN24 Foto: Tata kupi FSO?

Indyjski motoryzacyjny gigant Tata Motors przymierza się do przejęcie FSO - informuje indyjska gazeta "The Indian Express", powołując się na swoje źródła w koncernie.

Jak podkreśla "IE", przejęcie FSO pozwoliłaby indyjskiemu koncernowi na lepszy dostęp do rynku europejskiego.

Dokładna kwota transakcji nie jest jeszcze znana, choć jak podają źródła, koncern Tata Motors przeznaczył 1 mld dol. na "małe przejęcia" w Europie, które mają wzmocnić jego globalną pozycję. Zakup aktywów FSO miałby zostać sfinansowany właśnie z tych środków – pisze indyjska gazeta.

- Przejęcie powinno być postrzegane głównie ze strategicznego punktu widzenia, gdyż kupno FSO dałoby koncernowi Tata Motors gotową linię produkcyjną w Europie – powiedział gazecie anonimowy informator znający sprawę. Rzecznik prasowy Tata Motors odmawia komentarza.

Tata jest producentem najtańszego auta na świecie - malutkiego Nano, produkowanego z myślą o rynku indyjskim. Koncern kilka lat temu za 2 mld dol. przejął Jaguar Land Rover.

Wcześniej pojawiały się już spekulacje, że warszawskie FSO może przejąć inny indyjski gigant Mahindra & Mahindra, japoński Nissan, czy chińskie Chery.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane