• rozwiń

Targówek nie chce targowiska

Targówek nie chce targowiska

20 tysięcy mieszkańców warszawskiej dzielnicy Targówek podpisało w ciągu ostatnich dni protest przeciwko budowie targowiska przy ul. Radzymińskiej. Mają tam trafić handlarze ze Stadiony X-lecia.

Około 1,5 tys. kupców handlujących na koronie Stadionu X-lecia musi zakończyć swoją działalność do 15 września. Reszta, czyli ok. 2,5 tys. handlujących na błoniach, ma czas na wyprowadzkę do końca października. Na miejscu targowiska ma powstać Narodowy Ośrodek Sportu, którego częścią ma być Stadion Narodowy, na którym rozgrywane mają być mecze Euro 2012.

Część kupców - głównie ze Stowarzyszenia "Stadion" - chce się przenieść na Targówek, na działkę przy ul. Radzymińskiej w okolicy centrum handlowego M1. Na początku sierpnia minister sportu poinformowała, że premier przekazał ten teren na potrzeby nowej lokalizacji targowiska. Działka jest własnością Skarbu Państwa, a zarządzać nią będzie Centralny Ośrodek Sportu.

Rzecznik dzielnicy Targówek podkreśla, że zgodnie z planami samorządowców na miejscu tej działki ma powstać hala sportowa na 20 tys. widzów. Mieszkańcy argumentują między innymi, że nie chcą budowy bazaru ponieważ to spowoduje jeszcze większe korki w ich dzielnicy.

Rzecznik poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się sesja rady dzielnicy, podczas której zostanie poruszony ten temat, a zebrane podpisy we wrześniu mają trafić do władz Warszawy.

Polski Klub Gospodarczy - drugie ze stowarzyszeń kupieckich zrzeszających kupców ze Stadionu - jest w dalszym ciągu zainteresowana inną lokalizacją dla targowiska, czyli działką przy ul. Marywilskiej na Białołęce. Działka ta należy do władz miasta. W przekształcaniu tego terenu w targowisko pomagają już władze dzielnicy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane