• rozwiń

Targi Poznańskie do prywatyzacji

Targi Poznańskie do prywatyzacji
Foto: TVN24 Foto: Międzynarodowe Targi Poznańskie pójdą na sprzedaż

Resort skarbu chce w połowie przyszłego roku zaprosić inwestorów do negocjacji w sprawie prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich - zapowiada wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. MTP to jeden z najdłużej działających w Europie organizatorów imprez targowych.

- Resort skarbu wybrał w połowie września doradcę prywatyzacyjnego dla Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 6 grudnia ma on złożyć w ministerstwie analizy przedprywatyzacyjne, zawierające także oszacowanie wartości spółki. Do końca pierwszego kwartału 2011 roku chcemy zakończyć wszystkie działania przygotowujące Targi do prywatyzacji - wylicza wiceminister skarbu.

Leszkiewicz podkreślił, że dla MSP "niezwykle ważne jest to, by działania prywatyzacyjne zmierzały do zapewnienia rozwoju i stabilności spółki w przyszłości".

Zaznaczył, że żadna decyzja prywatyzacyjna w sprawie MTP nie może być podjęta bez akceptacji i uzgodnienia z drugim akcjonariuszem Targów, czyli miastem Poznań. - Jednocześnie ministerstwo skarbu analizuje wniosek władz Poznania i samorządu województwa wielkopolskiego, dotyczący komunalizacji Targów - dodał wiceminister. Komunalizacja oznaczałaby przekazanie własności spółki w całości obu samorządom.

Międzynarodowe Targi Poznańskie od 1954 r. funkcjonowały jako wyodrębniona jednostka organizacyjna. W 1990 roku zostały przekształcone w spółkę z o.o. z udziałem Skarbu Państwa. Zawarto wówczas porozumienia m.in. pomiędzy SP a miastem Poznań. SP stał się właścicielem 60 proc. udziałów w spółce, a miasto 40 proc.

W 2009 roku w niemal 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów brało udział 10 tys. wystawców - w tym 2,3 tys. firm zagranicznych z 70 krajów świata. Imprezy odwiedziło ponad 310 tys. zwiedzających.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - mają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. m kw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane