• rozwiń

Targi mają chrapkę na giełdę

Targi mają chrapkę na giełdę
Foto: targikielce.pl Foto: Kieleckiej spółce marzy się giełda

Jeden z największych ośrodków wystawienniczych w kraju planuje zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Targi Kielce potrzebują pieniędzy na inwestycje i liczą, że pozyskają kapitał po debiucie na warszawskim parkiecie.

Targi Kielce miałyby wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w przyszłym roku.

- W ten sposób chcemy pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych – zapowiedział prezes zarządu spółki Andrzej Mochoń.

Targi coraz większe

Pieniądze potrzebne są Targom Kielce na rozbudowę ośrodka targowego, której koszt szacuje się na 170 milionów złotych. Do tej pory powstały już dwie nowe hale wystawowe (jedna z możliwością organizacji wydarzeń dla 4,5 tys. osób) i terminal wejściowy z elektronicznym systemem rejestracji gości. Budowane jest Centrum Kongresowe dla tysiąca osób, które ma być otwarte w połowie 2013 roku.

Natomiast w przyszłym roku rozpocznie się budowa wielopoziomowego parkingu i drugiego terminala. Te inwestycje dofinansuje w 47 proc. Unia Europejska, w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Europejska czołówka

Obecny właściciel spółki - gmina Kielce - jest zainteresowany wejściem Targów Kielce na parkiet, ponieważ ich dotychczasowy wzrost przyczynił się do rozwoju biznesu w mieście - m.in. gastronomii, hotelarstwa, komunikacji.

Według Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Targi Kielce - sponsor wicemistrzów Polski w piłce ręcznej z tego miasta - są najlepszą marką woj. świętokrzyskiego. Z danych CENTEX - organizacji zajmującej się statystykami targowymi w Europie - kielecki organizator wystaw to trzeci pod względem potencjału ośrodek wystawienniczy w Europie środkowo-wschodniej, wyprzedzający m.in. konkurentów z Pragi oraz Budapesztu.

Spółka z Kielc organizuje rocznie ponad 400 konferencji i 60 wystaw, m.in. znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i jedyne w Europie Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska. W 2011 r. Targi Kielce sprzedały 170 tys. metrów kw. powierzchni ekspozycyjnej, gromadząc na niej 6 tys. wystawców z 56 krajów. Wystawy odwiedziło ponad 200 tys. gości.

twis//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane