• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Tańsze ubezpieczenie, mniejsze odszkodowanie

Tańsze ubezpieczenie, mniejsze odszkodowanie
Foto: TVN24 Foto: Firmy kuszą coraz tańszymi ubezpieczeniami

Aby przyciągnąć klientów, firmy gotowe są sprzedać polisę autocasco nawet za sumę, którą zaproponuje właściciel samochodu. Płacimy mniej, ale możemy dostać mniejsze odszkodowanie - ostrzega "Rzeczpospolita".

Walka toczy się o bardzo duży rynek – 11 milionów właścicieli samochodów ma tylko obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Od początku roku firmy ubezpieczeniowe prześcigają się więc w wymyślaniu nowych, tańszych ofert, by przekonać kierowców do wykupienia autocasco.

Dziś polisy AC, które uprawniają do odszkodowania np. w przypadku kradzieży samochodu lub stłuczki z winy właściciela, ma niewiele ponad jedna piąta prywatnych właścicieli aut (3,1 mln).

Mniejsza stawka...

PZU i Warta wprowadziły minicasco, które obejmuje przede wszystkim kradzież auta. Z kolei Generali zaproponowało trzy warianty autocasco i obniżyło minimalną składkę z 400 do 300 złotych. Allianz Direct zachęca do smartcasco, w którym klient sam ustala składkę. To tylko niektóre z propozycji z ostatnich dwóch miesięcy.

...i szybsza wypłata

Firmy starają się konkurować też jakością obsługi. Commercial Union kusi wypłatą świadczenia w ciągu 10 dni, w Generali odszkodowanie za stłuczkę o wartości do 4 tysięcy zł może być przekazane w dwa dni na kartę płatniczą Generali Visa. Szybsze niż standardowe 30 dni wypłaty jako pierwsze wprowadziło Link4 przed dwoma laty.

Obietnice te nie zawsze oznaczają, że otrzymamy odszkodowanie w tyle dni po wypadku. Często liczone jest to od daty dostarczenia wszystkich dokumentów związanych z wypadkiem.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane