• rozwiń
  • WIG20 2190.97 -1.21%
  • WIG30 2491.60 -1.14%
  • WIG 57941.65 -1.00%
  • sWIG80 11575.89 -0.17%
  • mWIG40 3788.57 -0.84%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:16

Dostosuj

Tanie Interregio do likwidacji?

Tanie Interregio do likwidacji?
Foto: TVN24 Foto: Zlikwidują Interregio?

Kolejna odsłona polskiej wojny na torach. Urząd Transportu Kolejowego uznał, że Przewozy Regionalne, uruchamiając tanie pociągi Interregio między dużymi miastami, złamały prawo. Skargę do UTK w tej sprawie złożył konkurent - PKP Intercity. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze "DGP", nadzór stwierdził, że Przewozy Regionalne złamały przepisy, bo zgłosiły pociągi Interregio jako regionalne, podczas gdy jeżdżą one na trasach międzywojewódzkich. Według urzędników, spółka w nieuprawniony sposób powołała się także na tzw. priorytet obowiązku służby publicznej, co skutkowało przyznaniem jej pociągom dostępu do torów. Ale w przypadku niektórych Interregio przewoźnik nie zawarł z samorządami umów na dofinansowanie.

Skargę do UTK złożyła spółka PKP Intercity, której nie podoba się rozkład jazdy, bo samorządowe Interregio odebrały jej część klientów - i przychody.

Decyzją UTK oburzony jest Janusz Piechociński, wiceszef sejmowej komisji infrastruktury. – To element wojny pomiędzy PR i PKP Intercity. W tym konflikcie urząd, który powinien czuwać nad rynkiem, stanął po stronie państwowego przewoźnika – mówi w rozmowie z z "DGP" Janusz Piechociński.

Przewozy Regionalne zapowiedziały odwołanie. Niewykluczone, że skierują sprawę do sądu.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane