• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tam żyje się najlepiej

Wiedeń jest miastem, gdzie żyje się najprzyjemniej, bo tam standard jest najwyższy na świecie - wynika z opublikowanego we wtorek dorocznego zestawienia firmy konsultingowej Mercer. Stolica Austrii wyprzedziła w tym roku szwajcarski Zurych. Warszawa znalazła się na 85. miejscu.

W światowej czołówce poza Wiedniem, Zurychem i Genewą są kanadyjski Vancouver i nowozelandzkie Auckland. W pierwszej dziesiątce mocną reprezentację mają Niemcy - szóste i siódme miejsce zajmują odpowiednio Düsseldorf, Monachium i Frankfurt nad Menem.

Europa Zachodnia górą

Na wysokich miejscach w rankingu znajduje się kilka kanadyjskich miast. Za najbardziej przyjazne miasto amerykańskie uznano hawajskie Honolulu - 28., oraz San Francisco - 29. miejsce.

Wśród metropolii Europy Środkowo - Wschodniej najwyżej - na 71. miejscu - znajduje się czeska Praga. Warszawa zajęła dopiero 85. lokatę - za Budapesztem, Wilnem i Lubljaną. Na szarym końcu wśród europejskich miast umieszczono białoruski Mińsk.

Według analityków najniebezpieczniejsze miasto na świecie to niezmiennie od kilku lat iracka stolica - Bagdad. Na końcu listy znajdują się także kenijskie Nairobi, stolica Demokratycznej Republiki Konga - Kinszasa, oraz pakistańskie Karaczi.

Analitycy Mercera ocenili 215 miast na całym świecie. W badaniu pod uwagę brano między innymi transport publiczny, opiekę zdrowotną, dostęp do pracy i edukacji oraz bezpieczeństwo.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane