• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Taki potencjał drzemie tylko w Warszawie

Taki potencjał drzemie tylko w Warszawie
Foto: sxc.hu Foto: Warszawa ma szansę na rozwój specjalistycznych usług

Stolica Polski centrum uwagi firm specjalistycznych? To możliwe. Warszawa jako jedyne z dużych miast naszego regionu ma w tym roku szansę na rozwój na rynku outsourcingu usług (BPO) i lokalizacji tzw. wspólnych centrów usług (SSC) - wynika z przedstawionego we wtorek raportu Colliers Internationali i A.T. Kearney.

Z outsourcingu, czyli przekazaniu wyspecjalizowanej firmie określonych zadań związanych z prowadzeniem działalności korzysta dziś właściwie każda firma. Tak jest po prostu taniej. Do najpopularniejszych należy outsourcing w zakresie księgowości, czy usług IT. Jednym ze słynniejszych przypadków outsourcingu Z Wysyp Brytyjskich są call center w Indiach.

Teraz Warszawa?

Teraz okazuje się, że niespodziewanie na outsourcingowego tygrysa wyrasta Warszawa. To ona, jako jedyne duże miasto w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymała ocenę "pozytywną", jeśli chodzi o szanse rozwoju na rynku BPO/SSC.
- Warszawa jest jedynym rynkiem, który ma szanse na rozwój - powiedział Damian Harrington, dyrektora Regionalny Działu Badań Colliers International. W analizie wskazano, że Warszawa należy do miast, w których sektor BPO/SSC ma stosunkowo mały, bo około dwuprocentowy udział w całkowitej wynajmowanej powierzchni biurowej. Średnia dla stolic regionu wynosi ok. 8 proc.

Harrington wyjaśnił, że co prawda koszty dla inwestycji BPO/SSC w naszym regionie nie są tak niskie jak np. w Indiach, Indonezji, czy na Filipinach, niemniej o atrakcyjności Europy Środkowo-Wschodniej decydują także inne walory. Chodzi m.in. o stabilność środowiska prawnego i biznesowego, bliskość kulturową z inwestorami z Zachodu, kompetencje pracowników i znajomość języków obcych oraz infrastrukturę.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane