• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Taki diament to skarb

Taki diament to skarb
Foto: Reuters, Christie's Foto: Unikatowy różowy diament zostanie sprzedany za co najmniej 5 milionów euro

Jeden karat za milion dolarów. Różowy diament - chociaż nie jest największy - może zostać sprzedany za rekordową cenę. Za pięciokaratowe cudeńko, dom aukcyjny Christie's spodziewa się dostać od 5 do 7 milionów dolarów. 1 grudnia zostanie sprzedany w Hong-Kongu.

Kryzys kryzysem, ale przecież diamenty to najlepsi przyjaciele... już nie tylko kobiet.

Unikatowy róż

Licytacja już 1 grudnia w Hong-Kongu. - To największy i najpiękniejszy różowy diament, jaki kiedykolwiek był sprzedawany. Jego różowy kolor jest tak jaskrawy, że śmiało można uznać go za unikat - zachwala jubiler domu aukcyjnego Christies Mei Giam.

A dlaczego akurat Hong-Kong? - Ponieważ rynek jubilerski jest tutaj bardzo ceniony, nigdzie indziej na świecie biżuteria i surowce nie osiągają takich cen - tłumaczy Giam. I dodaje, że "spokojnie" proponują co najmniej 1 milion dolarów za karat. - Nabywca na pewno się znajdzie - nie ma wątpliwości przedstawiciel Christie's.

Tym bardziej, ze - według niego - sytuacja finansowa na świecie nie ma żadnego znaczenia. Taki różowy diament to po prostu unikat, kolekjonerzy zrobią wszystko, by mieć go w swoich zbiorach. Cena nie ma żadnego znaczenia - dodaje Giam.

Pięciokaratowe różowe marzenie kolekcjonerów zanim dotrze do Hong-Kongu, będzie pokazywane na największych wystawach biżuterii w Singapurze, Bangkoku, Genewie i Taipei.

ktu/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane