• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Tajny projekt Allegro?

Tajny projekt Allegro?
Foto: TVN24.pl Foto: Allegro otwiera nowe centrum informatyczne

Największy portal aukcyjny w Polsce Allegro szuka informatyków - donosi "Rzeczpospolita". Analitycy twierdzą, że firma szykuje zupełnie nowy projekt internetowy.

Jak informuje "Rzeczpospolita", w poniedziałek zaczyna działalność centrum programistyczne Allegro w Toruniu. Oficjalnie poznańska firma chce w nim ulepszać istniejące serwisy internetowe. A grupa ma ich kilka – m.in. Otomoto.pl czy platformy aukcyjne m.in. na Węgrzech, Ukrainie, w Rosji i Czechach.

Jednak jak się dowiedziała „Rzeczpospolita”, centrum programistyczne Allegro nie będzie się zajmować tylko bieżącą działalnością portali handlowych, ale także prowadzić działalność badawczą. – Prawdopodobnie Allegro pracuje nad zupełnie nowym projektem lub usługą skierowaną do użytkowników portalu – powiedział gazecie anonimowo jeden z analityków branży technologiczno-internetowej. Według niego może to być próba wykorzystania jednej z największych w Polsce bazy klientów. Jak poinformowało ostatnio Allegro, w serwisie zarejestrowało się już 7,5 mln użytkowników.

– Dodatkowo wielu z nich ma swoją historię handlową w serwisie i wiele komentarzy, co pozwala ocenić skalę ryzyka. Nie mam jednak pojęcia, co zamierza Allegro – powiedziała Magda Borowik, ekspert rynku IT firmy IDC Polska.

Toruń zamiast Wrocławia
Zdaniem "Rzeczpospolitej" zatrudnienie w centrum programistycznym znajdzie kilkadziesiąt osób. – Docelowo na miejscu będzie pracować ponad 50 programistów. Na razie mamy ich około 20, trwa nabór ludzi – mówi gazecie Patryk Tryzubiak z Allegro.

Ulokowanie centrum w Toruniu to zaskoczenie. Do tej pory zagłębiem branży informatycznej był Wrocław. Allegro jednak przyznaje, że w stolicy Dolnego Śląska firmy wręcz wyrywają sobie zdolnych pracowników. – Na rynku pracy w Toruniu nie mamy praktycznie konkurencji jako pracodawcy. Nie przeszkadza nam też to, że nie ma tu znaczącej uczelni technicznej. Tutejszy uniwersytet dostarcza obiecujących absolwentów kierunków ścisłych i informatycznych – tłumaczy Tryzubiak i jednocześnie zaznacza, że baza firmy i jej serwery pozostaną w Poznaniu.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane