• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Szykuje się wielka fuzja na rynku dystrybucyjnym. UOKiK wydał zgodę

Szykuje się wielka fuzja na rynku dystrybucyjnym. UOKiK wydał zgodę
Foto: TVN 24/ Oskar Geryn Foto: Firmy zajmują się szeroką dystrybucją markowych kosmetyków, chemii gospodarczej, sprzętu AGD, farmaceutyków

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zgodził się na objęcie przez Orbico, największą firmę dystrybucyjną na Bałkanach i jedną z największych w Europie, większościowego pakietu udziałów NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna Sp. z o.o.

Transakcja, na mocy której Orbico obejmie 70 proc. udziałów w spółkach powiązanych z NAVO, zostanie zawarta w najbliższym czasie. - Strategią Orbico jest uzyskanie pozycji wiodącego dystrybutora w Europie. Rynek Polski jest z racji skali dla nas ważny i z pewnością przybliża nas do osiągnięcia celu. Inwestycja w NAVO jest dla nas dobrą strategią rozwoju w Polsce, ale nie tylko tutaj – mówi właściciel Orbico Branko Roglić.27 marca 2014 roku firma Orbico złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie większościowego pakietu udziałów w grupie spółek NAVO obejmujących: NAVO PGD Sp. z o.o., Futuria Nostra Sp. z o.o., Laboo Sp. z o.o., Integra Nova Sp. z o.o.

Dystrybucja markowych produktów

Obie firmy zajmują się szeroką dystrybucją markowych produktów konsumpcyjnych: kosmetyków, chemii gospodarczej, sprzętu AGD, farmaceutyków. NAVO koncentrowało się dotąd na rynku polskim, Orbico obejmuje zasięgiem 17 krajów Europy Środkowej i Zachodniej.Na niektórych rynkach Orbico dystrybuuje ponadto marki: branży spożywczej, zabawki, tekstylia, papierosy i parafarmaceutyki. Przychody Orbico w 2013 r. sięgnęły 863 mln euro. Firma zatrudnia 3 tys. osób. Spółki grupy NAVO zamknęły ubiegły rok 215 mln euro przychodów, zatrudniały ok. 600 pracowników.

Transakcja przejęcia większościowego pakietu udziałów w NAVO przez Orbico zwieńczy proces poszukiwania inwestora branżowego dla polskiej firmy. Polscy właściciele spółek z grupy NAVO utrzymają mniejszościowe pakiety udziałów. Właścicielami obu firm są osoby prywatne. Wartość transakcji nie została ujawniona

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane