• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Szykuje się kolejne wielkie bankructwo

Akcje CIT, walczącego o przetrwanie amerykańskiego kredytodawcy dla małych i średnich firm, potaniały w czwartek o przeszło 70 proc. Po załamaniu się rozmów w sprawie rządowego programu ratunkowego. Piątkowy "Financial Times" obawia się, że firma może nie przetrwać kryzysu.

W środę wieczorem CIT poinformował inwestorów, że nie ma „prawdopodobieństwa uzyskania dodatkowego wsparcia ze strony rządu w najbliższym czasie”, a zarząd firmy prowadzi konsultacje z doradcami w sprawie alternatywnych metod działania.

Decyzja, aby nie pomagać kredytodawcy, wynika z charakteru jej działalności i tego, że jest ona całkowicie uzależniona od sytuacji na rynku kapitałowym, a nie od depozytów, które mogłyby sfinansować ich operacje.

- Jeśli polegasz na rynku kapitałowym, gdzie koszty środków finansowych wzrosły, jesteś również podatny na ucieczkę płynności oraz obawy i awersję ryzyka – mówi Dino Kos z Portales Partners, który wcześniej pracował w nowojorskim oddziale Rezerwy Federalnej.

- Jeśli grupa istotnie wystąpi z wnioskiem o ochronę przed wierzycielami na podstawie przepisów 11. rozdziału amerykańskiej konstytucji, będzie to czwarte największe bankructwo w Stanach Zjednoczonych pod względem wielkości aktywów - zauważa "Financial Times".

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane