• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Szykują się zwolnienia na Wyspach

Szykują się zwolnienia na Wyspach
Foto: TVN24 Foto: Brytyjscy pracodawcy chcą zmniejszyć zatrudnienie

Rynek pracy na Wyspach Brytyjskich kurczy się. - Co drugi na pięciu brytyjskich pracodawców ma w planach zmniejszenie zatrudnienia - tak wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 1,5 tys. pracodawców w Wielkiej Brytanii.

Według The Chartered Institute of Personnel and Development, który przeprowadził badanie, najwięcej zwolnień planują firmy ze wschodnich i zachodnich Midlandów i południowo-zachodniej Anglii.

Najmniej pracowników zostanie zwolnionych w Szkocji, Walii, Yorkshire i Północnej Irlandii. Zdaniem głównego ekonomisty CIPD Johna Philpotta, firmy sektora prywatnego stoją w obliczu trudniejszych warunków rynkowych i wyższych kosztów. Z kolei spółki sektora publicznego szukają oszczędności, ponieważ mają mniejszy budżet.

Najwięcej zwolnień planują firmy ze wschodnich i zachodnich Midlandów i południowo-zachodniej Anglii. Najmniej pracowników zostanie zwolnionych w Szkocji, Walii, Yorkshire i Północnej Irlandii.

Najwięcej zwolnień planują firmy ze wschodnich i zachodnich Midlandów i południowo-zachodniej Anglii. Najmniej pracowników zostanie zwolnionych w Szkocji, Walii, Yorkshire i Północnej Irlandii.

Jak podkreślił analityk, wyniki badań odzwierciedlają także ogólną niepewność perspektywy dla brytyjskiej gospodarki. Philpott zastrzegł też, że w Wielkiej Brytanii zatrudnienie będzie wciąż rosło, jednak wolniej niż w przeszłości, a poczucie braku bezpieczeństwa zatrudnienia będzie wyższe niż w ostatnich latach.

Tymczasem inne badania wskazują, że małe i średnie firmy spodziewają się w najbliższych miesiącach spadku zamówień i niższych zysków spowodowanych rosnącymi kosztami. Dla przeciwdziałania spadkowi duża liczba firm ma w planach podniesienie cen sprzedaży.

Według GUS, na Wyspach pracuje około miliona Polaków.

mwr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane