• rozwiń
  • WIG20 2107.65 -0.02%
  • WIG30 2412.97 +0.12%
  • WIG 56178.32 +0.11%
  • sWIG80 11586.49 -0.05%
  • mWIG40 3767.70 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:45

Dostosuj

Szybciej przeniesiemy numer komórki między sieciami

Szybciej przeniesiemy numer komórki między sieciami
Foto: TVN24 Foto: Łatwiejsza procedura zmiany numeru czeka na akceptację

Na przeniesienie numeru między operatorami komórkowymi będziemy czekać tydzień zamiast kilku, a samo przełączenie potrwa dwie godziny, a nie dobę. Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nowe przepisy ułatwiające zmianę operatora - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".

Aby ułatwiające cała procedurę przepisy mogły wejść w życie, to pod projektem rozporządzenia musi się jeszcze podpisać minister transportu. Jeśli tak się stanie, skorzystają przed wszystkim klienci, którzy mają wykupiony abonament.

Zdaniem prezes UKE Anny Streżyńskiej, dzięki nowym przepisom przenoszenie numerów stanie się dużo bardziej popularne niż obecnie. Według, niej na zmianie zyskają również operatorzy, którzy dopiero startują na polskim, mocno już nasyconym, rynku.

- Jestem pewien, że gdy procedura przeniesienia numeru będzie łatwiejsza, na korzystanie z usług naszej sieci zdecyduje się więcej osób - mówi Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play.
Obecnie do sieci codziennie wpływa kilkaset wniosków o przeniesienie numeru od innych operatorów. Gruszka jest przekonany, że byłoby ich kilka razy więcej, gdyby nie przekonanie, że jest to proces czasochłonny. Dodaje, że problemem nie jest koszt, jaki trzeba ponieść.
- Operator, do którego przenosi się numer, udziela przeważnie rabatu na te 50 zł, które trzeba zapłacić - mówi Gruszka.

Zdania co do pomysłu wśród głównych graczy rynku są podzielone. Ma on aprobatę Polskiej Telefonii Cyfrowej - operatora Ery, ale już TP SA - operator Orange, podchodzi do niego sceptycznie.
- Do tej pory na przeniesienie numeru od nas zdecydowało się zaledwie kilka tys. osób - bagatelizuje Jacek Kalinowski, rzecznik Orange. Przedstawiciele Playa twierdzą jednak, że to właśnie "uciekinierzy" z "pomarańczowej sieci" zasilają szeregi ich nowych abonentów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane