• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szwedzkie STOP dla Gazociągu Północnego

Szwedzkie STOP dla Gazociągu Północnego
Foto: TVN24 Foto: Gazociąg Północny ma połączyć Rosję i Niemcy

Gazociąg Północy wciąż nie spełnia wymogów stawianych przez szwedzki rząd. Skandynawscy oficjele chcą mieć pełniejszy obraz oddziaływania gazociągu na środowisko i żądają od firmy nadzorującej budowę specjalistycznego raportu. Domagają się także przedstawienia alternatywnych tras gazociągu.

Gazociąg Północny nadal nie spełnia warunków Szwedzkiej Strefy Ekonomicznej na Bałtyku - poinformowało w czwartek tamtejsze ministerstwo ochrony środowiska.

Przedstawiciele resortu zwrócili się do firmy nadzorującej budowę, a także do dziesięciu wyspecjalizowanych instytucji z prośbą o opinie dotyczące ewentualnego szkodliwego wpływu gazociągu na środowisko i wytyczenie alternatywnych tras.

"Jest sprawą oczywistą, że rząd do podjęcia decyzji potrzebuje dokumentów zawierających wszelkie niezbędne informacje, umożliwiające dokładne zbadanie, jak gazociąg będzie oddziaływał na środowisko i inne sfery działalności na Bałtyku" - oświadczył w komunikacie minister ochrony środowiska Andreas Carlgren.

Chcą znać ekologiczne konsekwencje

Nowe materiały, które inwestor - rosyjsko-niemiecka spółka Nord Stream - przekazał na początku października, dotyczą m.in. przebiegu gazociągu przez szwedzką strefę ekonomiczna.

"Rząd chciał otrzymać także opracowanie prezentujące ekologiczne konsekwencje ułożenia rury na całym jego przebiegu od Rosji do Niemiec, jak też ocenę tras alternatywnych" - czytamy w rządowym komunikacie szwedzkiego resortu ochrony środowiska.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane