• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szwedo rządzi: Pierwsza głowa już spadła

Szwedo rządzi: Pierwsza głowa już spadła
Foto: TVN24 Foto: Szwedo już rządzi w TVP

Jan Piński przestał pełnić funkcję dyrektora Agencji Informacji TVP. Gdy nowy p.o. prezesa TVP Bogusław Szwedo postanowił cofnąć mu pełnomocnictwa i odebrać kierowanie agencją, Piński sam złożył dymisję - informuje "Rzeczpospolita".

- Złożyłem wypowiedzenie i zostało one przyjęte - mówi "Rz" Jan Piński. - Każdy prezes ma prawo współpracować z ludźmi, których sobie dobierze - dodaje. Piński został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy, ma trzymiesięczne wypowiedzenie.

Piński trafił do TVP w lutym br. na stanowisko szefa "Wiadomości" (to on w kwietniu zwolnił Hannę Lis). W czerwcu został awansowany przez Piotra Farfała na szefa Agencji Informacji - przypomina "Rz".

Od 19 września, momentu powołania na p.o. prezesa telewizji Bogusława Szwedo żaden z serwisów informacyjnych TVP nie poinformował o sporze we władzach TVP. To była decyzja Pińskiego. - Moja decyzja ma na celu minimalizowanie skutków przepychanek właścicielskich - tłumaczył w tym tygodniu w wywiadzie dla "Rz".

Piński zrezygnował ze stanowisko kilka godzin po pożegnaniu się z pracownikami TVP przez p.o. Piotra Farfała, którego KRS wykreślił wczoraj z władz spółki.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane