• rozwiń

Szwajcaria nie zmienia stóp. Raty kredytów we frankach w górę

Reakcja franka szwajcarskiego na decyzję banku centralnego Odtwórz: Reakcja franka szwajcarskiego na decyzję banku centralnego
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 BiS Foto: Bank centralny Szwajcarii (SNB) pozostawił w czwartek stopy procentowe bez zmian | Video: Reakcja franka szwajcarskiego na decyzję banku centralnego

Bank centralny Szwajcarii (SNB) pozostawił w czwartek stopy procentowe bez zmian - podał bank po zakończeniu posiedzenia.

Target dla 3-miesięczego LIBOR wynosi nadal 0,00-0,25 proc. Takiej decyzji spodziewali się ankietowani przez agencję Bloomberg analitycy.

Bez zmian

Bank pozostawił w czwartek bez zmian limit kursu franka na poziomie 1,20 za euro. SNB wprowadził go 6 września 2011 r.

Bank podał, że PKB wzrośnie w 2014 r. o 1,5 proc. Wcześniej bank prognozował wzrost o 2,0 proc. SNB ocenił, że perspektywy gospodarcze znacząco się pogorszyły.

Co to znaczy?

Na decyzję banku centralnego Szwajcarii natychmiast zareagowali inwestorzy walutowi. Rano frank szwajcarski najpierw osłabił się względem polskiego złotego, a potem umocnił. O godz. 8:20 za jednego franka płacono tylko 3.45539 zł, a kilkadziesiąt minut później o godz. 9:50 3,4689 zł.


Dla przeciętnego Kowalskiego, który spłaca kredyt mieszkaniowy zaciągnięty w szwajcarskiej walucie, oznacza to, że jego rata będzie nieco wyższa.

Wahania kursów walut widać wyraźnie także na innych parach walutowych. Względem euro frank potaniał o ponad 0,2 proc. O godz. 9:50 za jedne euro należało wydać 1,20685 franka szwajcarskiego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane