• rozwiń

Szukasz pracy? Spróbuj w Nokii

Szukasz pracy? Spróbuj w Nokii
Foto: sxc.hu Foto: Nokia zatrudnia w Polsce 1.700 osób

Nie wszyscy pracodawcy tną zatrudnienie. Wielu je zwiększa. Nokia Siemens Networks chce do końca 2010 roku zatrudnić dodatkowo 400 pracowników we wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania - głównie specjalistów z dziedziny informatyki i telekomunikacji.

Mika Vehvilainen, szef biura Nokia Siemens Networks powiedział, że wrocławskie centrum jest trzecim w Europie, po Finlandii i Niemczech.

- Rozwijający się Wrocław zrobił na nas wrażenie. Nie dość, że leży w centrum Europy, to ma przed sobą wielkie możliwości, może stać się centrum telekomunikacyjnym - mówił.

Dolnośląska Dolina Krzemowa

W 2000 roku Siemens otworzył we Wrocławiu swoje Centrum Rozwoju Oprogramowania. Kilka lat później, w kwietniu 2007 r., kiedy z połączenia działów sieci telekomunikacyjnych Siemens i Nokia powstała globalna spółka Nokia Siemens Networks, wrocławskie centrum zatrudniało ok. 600 pracowników. Od tamtej pory przybyło ponad 600 nowych osób.

Nokia Siemens Networks zatrudnia w Polsce ogółem ponad 1700 osób: w Warszawie, gdzie znajduje się centrala firmy wraz z działami sprzedaży i serwisu oraz we wrocławskim centrum.

We Wrocławiu powstają rozwiązania i aplikacje w wielu obszarach najnowszych technologii telekomunikacyjnych oraz sieci nowych generacji, takich jak stacje bazowe, systemy zarządzania siecią, sieci szkieletowe czy sieci optyczne.

mkg ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane