• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Szukanie kupca dla Opla od nowa?

Szukanie kupca dla Opla od nowa?
Foto: opel.com.pl Foto: Komu przypadnie Opel, dowiemy sie niebawem

General Motors nie może porozumieć się z wybranym wcześniej inwestorem, Magną i niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu podpisze memorandum z jej rywalem, koncernem RHJ International - donosi Financial Times. Belgijski RHJ znacznie poprawił swoją ofertę na zakup Opla, a GM, według źródeł gazety, traktuje ją bardzo poważnie.

Dlaczego maleją szanse kanadyjsko-rosyjskiego konsorcjum? Według "Financial Times" trudności dotyczą dostępu do globalnych technologii GM, które Magna chce uzyskać dla swoich rosyjskich partnerów - Sbierbanku i koncernu GAZ Olega Deripaski.

Według doniesień gazety, GM chce mieć z kolei szansę na odkupienie akcji Opla, na co z kolei nie chce przystać Magna.

Komu Opla?

Teraz przed General Motors stoi trudne zadanie wyłonienia co najmniej dwóch solidnych partnerów, a następnie wybór spośród ich ofert. Poprawioną propozycję kupna Opla przesłał już belgijski RHJ International. To samo ma zrobić chiński koncern BAIC. Dalszy udział w walce o Opla zapowiadał także Fiat.

Jednak według FT to oferta RHJ jest szczególnie rozważana z jednego powodu: zawiera lepsze warunki dla zatrudnionych w Niemczech pracowników, którym grozi zwolnienie w związku z redukcjami w objętym procesem bankructwa GM.

sm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane