• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Szpieg wszedł do banków

Szpieg wszedł do banków
Foto: TVN24 Foto: Jakość obsługi w polskich bankach nie najwyższa

Polska "kultura bankowości" jest na mizernym poziomie. Takie wnioski płyną z badania firmy Dive Group, która wysłała do 20 banków swoich "szpiegów" mających udawać zwykłych klientów. O badaniu pisze "Puls Biznesu"

Międzynarodowa firm Dive Group, specjalizująca się w badaniach typu "mystery shopping", w styczniu wysłała tajnych klientów do oddziałów 20 polskich banków, w każdym próbując założyć lokatę wartości 10 tys. zł. Wyniki? Ogólna średnia ocena usług bankowych wynosi 77 proc. (100 proc. to - według Dive Group - standard, jaki powinien w branży obowiązywać) - pisze "Puls Biznesu".

Co wypada najgorzej? Jak pisze "PB", tajni klienci krytycznie oceniają pracowników banków. Na przykład za kompetencje uzyskali oni średnio 69 proc. Jeszcze gorzej było z jakością obsługi. Szpiedzy oceniali np., czy pracownik wita się jako pierwszy, czy wstaje od biurka, czy zaczeka, aż interesant usiądzie. W tej kategorii pracownicy banków dostali tylko 60 proc. punktów możliwych do zdobycia. Zakończenie rozmowy wypadło jeszcze gorzej - pisze "PB".

W banku poczekasz

Okazuje się, że bardzo słabo idzie także cross-selling, co oznacza, że sprzedawcy nie potrafili zainteresować tajemniczego klienta innymi produktami niż tymi, po które się zgłosił.

Wszystko to jednak nic wobec fatalnych wyników za czas oczekiwania na obsługę. Nota wystawiona w tej kategorii przez mystery clients to zaledwie 11 proc. - pisze "PB".

Badania pokazują, że na razie zwraca się za to inwestycja banków w marmurowe schody - zauważa "PB". Klienci bardzo dobrze oceniają same oddziały. Wygląd stanowisk pracy bankowców bliski jest ideału. Czystość niemal sterylna. Wygląd pracowników wzorowy.

Ogólnie najlepiej w badaniu wypadły banki BZ WBK i BOŚ (nota obydwu to 86 proc.), Raiffeisen i City Handlowy (obydwa po 85 proc.) oraz Nordea (84 proc.).

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane