• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Szok na Wall Street. Guru inwestorów zrezygnował z pracy

Szok na Wall Street. Guru inwestorów zrezygnował z pracy
Foto: pimco.com Foto: Pimco traci jednego z czołowych inwestorów

Legendarny inwestor Bill Gross odchodzi z Pimco i rozpoczyna pracę dla Grupy Janus Capital, gdzie będzie zarządzał nowo powstałym funduszem obligacji. To informacja spadła na inwestorów niczym bomba. Akcje Janus Capital wzrosły o 35 proc.

- To nie było tak, że ta decyzja przyszła bez namysłu. Jestem szczęśliwy, że tak dobrze poszło z Pimco, nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pracę z Janus Capital - podkreślił Gross w oświadczeniu.

Nazwisko Grossa było od razu kojarzone z Pimco, która stała się jednym z największy na świecie funduszy. Na następcę Grossa został wybrany Daniel Ivascyn.

Janus poinformowała, że Gross będzie urzędował w biurze Newport Beach w Kalifornii, tym samym miejscu co władze Pimco.

Niejasności?

Szczegóły odejścia nie są jasne, ale wywołały one zamieszanie na Wall Street. Zmiana pracy przez Grossa zbiega się z ostatnimi zawirowaniami w Pimco. Jakiś czas temu z funkcji drugiego dyrektora ds. inwestycji zrezygnował Mohamed El-Erian.

W oświadczeniu szef Pimco Douglas Hodge mówił, że doszło do "zasadniczych różnic" między Grossem i kierownictwem firmy co do dalszych losów Pimco.

Na wiadomość o odejściu Grossa inwestorzy zareagowali nerwowo. Jednak eksperci ostrzegają przed gwałtownymi ruchami, w tym wycofywaniem kapitału. - Teraz jest czas na ponowną ocenę sytuacji a nie panikę. Bill Gross odchodzi, ale za nim są następny - podkreślił Scott Burns dyrektor w agencji Morningstar. Dodał, że w wyniku zmian fundusz musi liczyć się z opływem kapitału, ale to dla "niego nic nowego".

Z podobnym procesem fundusz zmagał się w chwili rozstania z Mohamedem El-Erian. Jego odejście wywołało falę negatywnych opowieści na temat szkodliwego działania Grossa.

CNN Money ocenia, że w tym kontekście Pimco może skorzystać z odejścia Grossa. Serwis dodaje, że nie jest jeszcze jasne, jak przejście Grossa do Janusa przełoży się na zyski tej firmy i czy inwestorzy zdecydują się na przeniesienie kapitału, zachęceni marką nazwiska Grossa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane