• rozwiń

Temat: Szkocja. Referendum

Szkocja zdecydowała. "Ci, którzy już się dorobili wiedzą, jakie są ryzyka"

"Ci, którzy już się dorobili wiedzą, jakie są ryzyka" Odtwórz: "Ci, którzy już się dorobili wiedzą, jakie są ryzyka"
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Goście programu specjalnego w TVN24 Biznes i Świat analizowali możliwe scenariusze po referendum | Video: "Ci, którzy już się dorobili wiedzą, jakie są ryzyka"

W czwartek późnym wieczorem zakończyło się w Szkocji wyjątkowo gorące referendum, którego frekwencja wyniosła ok. 87 proc. Jego wyniki poznamy w piątek rano. W programie specjalnym w TVN24 Biznes i Świat goście analizowali szkocki wybór. - Ci, którzy mają najwięcej do stracenia - emeryci, osoby, które już się dorobiły, mają domy, oni wiedzą, jakie są ryzyka z wymianą waluty. Trzeba brać pod uwagę, że 80 proc. handlu Szkocji jest prowadzone z Anglią. Koszty transakcyjne, które byłyby związane z nową walutą, podniosłyby inflację. Młodzi ludzie są bardziej odważni, mają mniej do stracenia i nie rozumieją dokładnie, jakie są skutki tej decyzji - podkreślił w programie specjalnym w TVN24 Biznes i Świat Michael Dembiński z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane