• rozwiń

Szeliga nowym prezesem Lukas Banku

Rada Nadzorcza Lukas Bnaku powołała Romualda Szeligę na stanowisko prezesa zarządu. Szeliga obejmie tę funkcję 1 września br., po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Bankowego.

Romuald Szeliga zastąpi na tym stanowisku obecnie szefującego TP SA Maciej Wituckiego. Nowy prezes ma 52 lata i od wielu lat jest związany z rynkiem finansowym. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz podyplomowych studiów bankowości na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracę w sektorze bankowym rozpoczął w 1989 roku w oddziale regionalnym banku PKO BP, gdzie nadzorował sieć placówek w regionie poznańskim. Od 1992 roku zasiadał w zarządzie Wielkopolskiego Banku Kredytowego, gdzie nadzorował m.in. sieć placówek, marketing i sprzedaż, bankowość elektroniczną, a także obszar kredytów i ryzyka.

Uczestniczył również w rozbudowie sieci ogólnopolskiej placówek banku oraz w prywatyzacji banku i jego wejściu na giełdę.

W 2001 roku po fuzji WBK z Bankiem Zachodnim objął stanowisko członka zarządu nowego banku, odpowiadając m.in. za wiele projektów sprzedażowych, procedury i procesy oraz departament skarbu. Od 2003 roku pracował w Banku BPH , gdzie jako Dyrektor Zarządzający odpowiedzialnych był za rozwój jednego z 4 makroregionów bankowości detalicznej.

W sierpniu ubiegłego roku szef Lukas Banku Maciej Witucki został mianowany na stanowisko prezesa TP SA. W Lukasie został do połowy października zeszłego roku. Od tego czasu p.o. prezesa jest Bastien Charpentier z Credit Agricole, francuskiego właściciela banku. Charpentier nie mógłby jednak zostać prezesem, gdyż nie mówi po polsku

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane