• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szejnfeld: Pozwolimy na e-handel alkoholem

Szejnfeld: Pozwolimy na e-handel alkoholem
Foto: TVN CNBC Biznes | fot. sxc.hu Foto: Szejnfeld o handlu alkoholem w sieci

- Nie ma jednomyślności co do tego, czy można sprzedawać alkohol przez internet - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Podkreślił, że jego resort zamierza prawnie uregulować tę kwestię, pozwalając na handel procentowymi trunkami w Sieci.

Wiceminister zaznaczył, że ustawy która zakazuje handlu alkoholem przez internet nie ma. Jednak wielu przedsiębiorców rezygnuje z tej formy zarabiania pieniędzy - zaznacza Szejnfeld - ponieważ wciąż obowiązuje ustawa o wychowaniu w trzeźwości, która nie przewiduje takiej formy sprzedaży.

- Jednomyślności, co do interpretacji przepisów nie ma. Nie ma zakazu sprzedaży przez internet. Ministerstwo gospodarki chce pozwolić na handel alkoholem w sieci. I tak de facto jest to nie do opanowania - mówił Szejnfeld na antenie TVN CNBC Biznes.

Odrolnić czy nie?

Wiceminister odniósł się także do kwestii odrolnienia gruntów o 4,5 i 6 klasie w miastach. Wcześniej na antenie TVN CNBC Biznes pomysł ten zaprezentował szef komisji "Przyjazne Państwo", poseł Janusz Palikot z PO.

- Odrolnienie gruntów to bardzo ważna sprawa i teraz doprowadziliśmy ją do końca. IV, V, VI klasa gruntów rolnych w granicach administracyjnych wszystkich miast będą z ustawy odrolnione - mówił Janusz Palikot. Poseł podkreślił, że dzięki temu zwiększy się znacznie tempo inwestycji budowlanych. - Na przykład teraz w Warszawie aż 52 procent terenów to grunty rolne - dodał.

[WIĘCEJ NA TEN TEMAT]

Zdaniem wiceministra Szejnfelda obecnie nie ma takiego prawa, które pozwala na szybkie odrolnienie gruntów. - Według mnie nie ma dzisiaj przepisów, które ułatwiają odrolnienie gruntów w tak szybkim tempie, by nie hamowało to inwestycji. Tej kwestii nie regulują także plany zagospodarowania przestrzennego miast, bo w większości ich po prostu nie ma - zaznaczył wiceminister resortu.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane