• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Szejnfeld: połączyć resorty skarbu i gospodarki

Szejnfeld: połączyć resorty skarbu i gospodarki
Foto: TVN24 Foto: Adam Szejnfeld może pokierować resortem gospodarki w nowym rządzie

- Nowe przepisy to najlepszy sposób na zdrową gospodarkę bez korupcji - uważa Adam Szejnfeld, wymieniany jako możliwy kandydat na ministra gospodarki w rządzie sformowanym przez PO. Poseł uważa też, że ponieważ cele i zadania resortów gospodarki i skarbu są wspólne, więc można by je połączyć.

Zdaniem Szejnfelda łączenie resortów jest jednak rozwiązaniem wtórnym wobec ustalenia między koalicjantami wspólnych celów polityki gospodarczej. Zdaniem posła PO, przy dobrze prowadzonej polityce gospodarczej resorty te mogą też istnieć oddzielnie.

Za najważniejsze zadanie resortu gospodarki Szejnfeld uważa polepszenie klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości; do barier rozwojowych zaliczył złe prawo gospodarcze i biurokrację.
- Bardziej przejrzyste prawo wpłynęłoby też pozytywnie na walkę z korupcją. Bo to złe prawo jest kryminogenne i korupcjogenne - przekonywał Szejnfeld.

Jego zdaniem to, czy Platforma oddałaby ludowcom resort gospodarki, zależy od rozmów koalicyjnych. Chociaż sądzi, że w Polsce jest oczekiwanie, aby gospodarką kierowało PO.
- Nasza partia jest najlepiej przygotowana pod względem kadrowym, personalnym, programowym do tego zadania, mamy wiele gotowych już ustaw do wniesienia w najbliższym czasie - uważa poseł PO.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane