• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szefowa MFW: Afryka odbija się gospodarczo

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Afryka Subsaharyjska odbija się pod względem ekonomicznym, mając silny i stabilny wzrost gospodarczy, ale bieda na całym kontynencie jest wciąż niedopuszczalnie duża - oceniła w czwartek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde.

Szacuje się, że w tym roku wzrost gospodarczy w całym regionie wyniesie 5,5 proc. PKB, a w najuboższych krajach jego poziom nawet będzie bliski 7 proc. PKB - powiedziała Lagarde na konferencji "Africa Rising" (Rozkwit Afryki) w stolicy Mozambiku, Maputo.

Jest lepiej

- Afryka Subsaharyjska wyraźnie odbija się (gospodarczo), rozwijając się w mocnym i stabilnym trybie przez prawie dwie dekady i pokazując niezwykłą odporność w obliczu światowego kryzysu finansowego - oceniła.

Ale pozytywne perspektywy regionu - zastrzegła - są zagrożone wolniejszym wzrostem gospodarek rozwiniętych oraz rynków wzrastających, które są największymi partnerami handlowymi Afryki.

Nadal wiele zagrożeń

Wśród innych zagrożeń Lagarde wymieniła: spadek cen niektórych produktów, ostrzejsze zewnętrzne warunki finansowe i zwiększone wahania rynku.

Szefowa MFW podkreśliła, że priorytetem Afryki winno być "budowanie infrastruktury, instytucji oraz zwiększenie możliwości ludzkich poprzez kształcenie i szkolenie ludzi". - Bieda utrzymuje się na niedopuszczalnie wysokim poziomie; wciąż dotyka bowiem około 45 proc. gospodarstw domowych w całym regionie - wskazała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane