• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szef Tesla Motors ostrzega: roboty za pięć lat mogą zagrażać człowiekowi

Szef Tesla Motors ostrzega: roboty za pięć lat mogą zagrażać człowiekowi
Foto: CC BY SA Wikipedia, Flickr/ Heisenberg Media Foto: Elon Musk jest założycielem Tesla Motors

W ciągu pięciu lat roboty mogą zagrażać człowiekowi, a nawet zabijać - napisał na futurologicznym forum Egde.org Elon Musk, amerykański miliarder i wizjoner, założyciel Tesla Motors. Wpis został wykasowany po kilku minutach.

Musk, którego majątek jest wart około 4,5 mld dolarów, ostrzegł czytelników, że rozwój sztucznej inteligencji może doprowadzić do tego, że w nieodległej przyszłości roboty będą zagrożeniem dla człowieka. Będą mogły nawet decydować o zabijaniu ludzi. 

Wie, o czym mówi

"Tempo rozwoju sztucznej inteligencji jest niewiarygodnie szybkie. Jeśli nie masz kontaktu z odpowiednimi grupami, to nie masz pojęcia, jak szybko to się rozwija. Ryzyko niebezpieczeństwa jest poważne. W ciągu pięciu lat roboty mogą zagrażać człowiekowi, a nawet zabijać" - napisał Musk.

Kiedy na forum wywiązała się dyskusja, a użytkownicy zarzucili Muskowi, że ma "dziwaczne" prognozy, to założyciel Tesla Motors odpowiedział, że jego przewidywania nie są "bajkami o żelaznym wilku, a on sam pisze o czymś, co doskonale zna i rozumie".

"Powinniśmy rozpoznać zagrożenia i móc kształtować technologie superinteligencji w taki sposób, aby móc je kontrolować" - pisał Musk. Wpis po kilku minutach został wykasowany.

Znowu

To nie pierwszy raz, kiedy Musk publicznie wyraża swoje obawy i snuje apokaliptyczne prognozy związane z rozwojem robotów i sztucznej inteligencji.

W czasie niedawnego spotkania dla "Vanity Fair" ostrzegał publiczność przed zabójczymi robotami. Sugerował, że zaawansowana sztuczna inteligencja może sprawić, że roboty doprowadzą do unicestwienia gatunku ludzkiego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane