• rozwiń
  • WIG20 2163.06 +0.32%
  • WIG30 2450.22 +0.33%
  • WIG 57045.50 +0.26%
  • sWIG80 11477.59 -0.10%
  • mWIG40 3650.04 +0.15%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:30

Dostosuj

Temat: Rosja

Szef Rosnieftu: Sankcje to tylko teoria. Nie mają na mnie wpływu

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Igor Sieczin, szef jednej z największych rosyjskich spółek naftowych Rosnieft stwierdził w czwartek, że sankcje, które nałożył na niego Waszyngton nie utrudniają mu pracy ani w Rosji, ani też współpracy z partnerami w Stanach Zjednoczonych. Sieczin twierdzi także, że sankcje w żaden sposób nie wpłynęły na jego życie osobiste.

Szef Rosnieftu, czyli wiodącej spółki naftowej w Rosji Igor Sieczin powiedział Reutersowi, że nałożone na niego sankcje w żaden sposób nie przeszkadzają mu w działalności zawodowej ani też prywatnej. Sieczin twierdzi, że nadal może bez przeszkód współpracować z partnerami ze Stanów Zjednoczonych.

Sankcje to tylko teoria?

Sieczin dodał też, że nie ma w Stanach Zjednoczonych żadnych oszczędności ani nieruchomości. - Sankcje mają dla mnie charakter wyłącznie teoretyczny. Praktycznie nie zmieniły nic w moim życiu zawodowym i prywatnym zarówno w Rosji, jak i USA. Nie mają też wpływu na współpracę z amerykańskimi partnerami - przekonuje Sieczin.

Prywatyzacja giganta

Szef Rosnieftu odniósł się do ostatnich informacji mówiących o tym, że rosyjski Skarb Państwa planuje sprzedać 19,5 proc. aktywów prywatnym inwestorom. - Nie komentujemy planów rządu, ale jeśli będzie trzeba to jesteśmy gotowi spełnić wszelkie dyrektywy - mówi Sieczin.

Rząd Rosji jest głównym udziałowcem koncernu i właścicielem 69,5 proc. jego akcji. Według szacunków 19,5 proc. udziałów będzie warte około 13,5 mld dolarów. Termin ogłoszenia sprzedaży części aktywów rosyjskiego skarbu państwa nie jest jeszcze znany. Trwają też konsultacje co do wielkości sprzedaży. Tę decyzję ma pomóc podjąć władzom spółki jeden z banków zajmujących się doradztwem inwestycyjnym.

Analitycy oceniają, że sprzedaż udziałów w tej chwili byłby niekorzystny, bo w ciągu ostatnich miesięcy wartość akcji spółki spadła o blisko 10 proc. Twierdzą oni, że Rosja łatwiej i korzystniej może pozyskać środki finansowe biorąc np. pożyczki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane