• rozwiń

Szef Rosnieftu ostrzega: Sankcje przeciw Rosji bezproduktywne

Szef Rosnieftu ostrzega: Sankcje przeciw Rosji bezproduktywne
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ Dyor Foto: Igor Seczin jest bliskim współpracownikiem Władimira Putina

Prezes Rosnieftu Igor Seczin ostrzegł w środę Zachód, że rozszerzenie sankcji wobec Rosji nie pomoże w rozwiązaniu problemu i jeszcze pogorszy sytuację. Dodał, że Rosnieft nie planuje ograniczenia działalności na Ukrainie. Seczin odwiedził Tokio, gdzie namawiał Japończyków do inwestycji w Rosji.

Seczin ma w planach również wizyty w Indiach, Wietnamie i Korei Południowej.

Sankcje pogorszą konflikt

- Rozszerzenie sankcji spowoduje pogorszenie konfliktu. To jest bezproduktywne i nie pomoże w rozwiązaniu problemu - powiedział Seczin, który jest bliskim współpracownikiem Władimira Putina.

Aneksja Krymu przez Rosję spowodowała największy od zakończenia zimnej wojny kryzys na linii Zachód-Wschód. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nałożyły sankcje wizowe na kilku najwyższych rangą urzędników z Rosji i Ukrainy - w przypadku tego kraju chodzi o osoby związane z administracją byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Troski Japonii, Seczin uspokaja

Japończycy martwią się, że sankcje gospodarcze z Zachodu mogą storpedować ich dążenia do poprawy stosunków z Moskwą. W odpowiedzi Seczin zaoferował zwiększenie możliwości inwestycyjnych japońskim przedsiębiorcom.

- Jesteśmy zainteresowani nie tylko w pozyskiwaniu partnerów do niektórych projektów, ale jesteśmy gotowi do wspólnych inwestycji w całym łańcuchu technologicznym: produkcji, rafinacji, infrastruktury i transportu energii.

Rosnieft ma już kilka wspólnych projektów z firmami z Japonii, która jest największym na świecie konsumentem skroplonego gazu ziemnego (LNG ).

Spadek cen ropy naftowej zdaniem komentatorów może oznaczać koniec rządów Włądimira Putina.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane