• rozwiń
  • WIG20 2330.75 -0.22%
  • WIG30 2664.09 -0.21%
  • WIG 60703.58 -0.08%
  • sWIG80 11981.25 +0.14%
  • mWIG40 4032.51 +0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:39

Dostosuj

Temat: Forum Ekonomiczne w Davos

Szef PZU: Davos mówi o kryzysie w czasie przeszłym

Nierówności społeczne. Czy szkodzą gospodarce? Odtwórz: Nierówności społeczne. Czy szkodzą gospodarce?
Nierówności społeczne. Czy szkodzą gospodarce? "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Co będzie lokomotywą wzrostu w 2014 roku? Które z idei cieszą się na szczycie w Davos największym uznaniem? Jak będzie wyglądała służba zdrowia za kilka lat? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Andrzej Klesyk, prezes PZU a jednocześnie uczestnik 44. spotkania Światowego Forum Gospodarczego.

Prezes PZU powiedział, że rozmowy podczas szczytu w dużej mierze dotyczą poprawy sytuacji gospodarczej na świecie. - Podczas szczytu mówi się o kryzysie, ale już w czasie przeszłym. Wydaje się, że jest coraz więcej optymizmu - ocenia Klesyk.

- Można powiedzieć, że powoli zaczyna zaglądać nam w oczy wzrost - dodaje. - Wszyscy zastanawiają się nad tym jak stworzyć ten wzrost i jak na stałe wyjść z kryzysu, a nie tylko na kwartał czy dwa - stwierdza prezes.

- Lokomotywami wzrostu muszą być nowe pomysły i idee, i sposoby prowadzenia biznesu - mówi Andrzej Klesyk. Dyskutuje się m.in. o tym, jak stworzyć miejsca pracy dla ponad 200 mln bezrobotnych. - Bez tego nie będzie wzrostu -  tłumaczy.

Innowacje w medycynie? "To nie kwestia pieniędzy"

Dużo uwagi poświęca się także innowacjom technologicznym w służbie zdrowia. - Byłem zszokowany tym, co ludzie w innych stronach świata potrafią wymyślić - przyznaje prezes PZU.

- To nieprawdopodobne, że diagnostyka jest możliwa przez połknięcie maluteńkiej tabletki będącej w istocie sensorem, który przez 24 godziny działa w organizmie - mówi.

To nieprawdopodobne, że diagnostyka jest możliwa przez połknięcie maluteńkiej tabletki będącej w istocie sensorem, który przez 24 godziny działa w organizmie

Andrzej Klesyk, prezes PZU

Kolejną innowacją, która czeka na szerokie zastosowanie jest koncepcja, by zapobiegać leczeniu. - Obecnie staramy się dbać o ludzi, którzy już zachorowali, zamiast dbać o to, by nie zachorowali - zauważa Klesyk. - To ciekawa zmiana filozofii biznesu - dodaje.

Przytacza przy tym przykład z Indii, gdzie zdrowy tryb życia promowano za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Zdaniem prezesa PZU, "problem nie leży w braku pieniędzy na inicjatywy, raczej lepszym ich używaniu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane