• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szef Orco zatrzymany w Chorwacji

Szef Orco zatrzymany 
w Chorwacji
Foto: TVN24 Foto: Orco buduje w Warszawie słynny apartamentowiec przy Złotej 44

Jean-Francois Ott, prezes Orco Property Group na Europę centralną i wschodnią został we wtorek zatrzymany przez policję w Zagrzebiu, stolicy Chorwacji - poinformowała Bloomberga rzeczniczka firmy Petra Zdenkova.

Dwaj oficerowie policji zabrali Otta z zagrzebskiego hotelu, gdzie właśnie zakończył spotkanie z mediami - powiedziała Zdenkova.

- Policjanci powiedzieli, że powinien iść z nimi dobrowolnie lub zostanie aresztowany i nie podali żadnych przyczyn - powiedziała. - To bezprecedensowe zachowanie policji było dla nas zaskoczeniem - dodała.

Pytania, jakie zadali dziennikarze Bloomberga przez telefon przedstawicielom chorwackiego rządu, policji i państwowemu funduszowi prywatyzacji pozostały bez odpowiedzi.

Co piszczy w chorwackiej prywatyzacji

Ott spotkał się z dziennikarzami dzień po tym, jak Orco nie udało się osiągnąć porozumienia z rządem w sprawie ośrodka Suncani Hvar nad Adriatykiem. Orco ma 55 proc. udziałów w tym komplekksie, a Chorwacki Fundusz Prywatyzacyjny 31 proc.

Grupa Orco wprowadza plan ratowania zadłużonych ośrodków turystycznych i ma "wsparcie czołowych chorwackich banków, a szczególnie Privredna Banka Zagreb" dla plany restrukturyzacji 55 milinów euro ich długów - mówił Ott na konferencji prasowej.

Orco jest właścicielem licznych nieruchomości w Polsce, a w Warszawie przy ul Złotej 44 buduje apartamentowiec nazywany Żagiel, zaprojektowany przez słynnego architekta Daniela Libeskinda.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane