• rozwiń

Szef Microsoftu się wyprzedaje

Szef Microsoftu się wyprzedaje
Foto: TVN24 Foto: Docelowo na rynek wypuści 75 milionów swoich akcji

Pierwszy raz od siedmiu lat obecny szef Microsoftu Steve Ballmer pozbywa się części swoich akcji - podaje BBC. Jak podkreśla, jest to spowodowane prywatną sytuacją finansową.

Według BBC, Ballmer pozbywa się 49,3 milionów akcji, wartych każda po od 26 do 28 dolarów za sztukę. Daje to w sumie ogromną kwotę 1,3 miliarda dolarów.

Ale nie ma co się obawiać o sytuację finansową szefa giganta z Redmont: ma jeszcze 359 mln akcji akcji wartych 9,6 miliarda dolarów.

Jak podkreśla Ballmer, jego wiara w kondycję finansową Microsoftu nie zmalała, a sprzedaż związana jest z potrzebą delokalizacji oszczędności i domknięciem planów podatkowych.

Pod koniec swojego oświadczenia na stronie Microsoft, szef ujawnia, że w sumie chce pozbyć się 75 milionów akcji. I choć te podupadły nieco w ostatnim czasie, firma pochwaliła się w zeszłym miesiącu 51 procentowym wzrostem dochodów dzięki sprzedaży systemu Windows i pakietu biurowego Office.

sm/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane