• rozwiń
  • WIG20 2241.87 +0.36%
  • WIG30 2539.72 +0.33%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:07

Dostosuj

Szef Lotosu uspokaja: nie będzie 5 zł za litr

Mimo szalejących cen ropy, latem ceny detaliczne paliw na polskim rynku nie powinny drastycznie wzrosnąć - powiedział portalowi wnp.pl Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos. Podkreślił jednak, że nie jest wykluczone, iż olej napędowy będzie droższy od benzyny.

- Oceniam, że cena ropy w najbliższych miesiącach powinna się utrzymywać w okolicach średniego poziomu ok. 110 USD za baryłkę, choć dalszego wzrostu nie można całkowicie wykluczyć - mówi Paweł Olechnowicz.

Jego zdaniem ceny detaliczne paliw na krajowym rynku powinny być jednak racjonalne w stosunku do nadchodzącego okresu urlopowego. - Oznacza to lekki wzrost wobec dzisiejszego poziomu, ale raczej bez przekraczania poziomu 5 zł za litr benzyny - szacuje prezes Lotosu.

Według niego ceny benzyn i oleju napędowego zbliżą się natomiast do siebie i mogą przez pewien czas znajdować się na porównywalnym poziomie, co wynika z niedoboru ON na rynku.

Podobnego zdania jest Wojciech Heydel, prezes PKN Orlen. - Niedobór diesla dotyczy nie tylko Polski, ale całej Europy, gdzie brakuje ok. 20 mln ton tego paliwa rocznie - mówi. Jego zdaniem trzeba się pogodzić z tym, że w okresie letnim cena ON, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, może być w Polsce wyższa niż cena benzyny.

mkg/korv

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane