• rozwiń
  • WIG20 2167.02 +0.51%
  • WIG30 2454.24 +0.50%
  • WIG 57100.89 +0.36%
  • sWIG80 11463.18 -0.23%
  • mWIG40 3652.37 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:33

Dostosuj

Szef LOT zrezygnował

Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz złożył w środę rezygnację z pełnionej funkcji podczas posiedzenia Rady Nadzorczej spółki. Skarb Państwa właściciel LOT-u jest zaskoczony tą decyzją. - Z punktu widzenia Skarbu Państwa nie było powodów, które uzasadniałyby decyzję prezesa - powiedział wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Pełniącym obowiązki prezesa został Zbigniew Mazur.

- Nie było powodów, które uzasadniałyby taką decyzję prezesa Mikosza. Nie znam przesłanek, które uzasadniałyby to. Nie wiem, czym powodował się prezes Mikosz" - powiedział wiceminister Gawlik. Dodał, że nie wie, kto zastąpi Mikosza na stanowisku prezesa firmy.

- Musi być ogłoszony konkurs zgodnie z regułami. Rada nadzorcza LOT-u odbywa się dzisiaj. Sądzę, że normalną koleją rzeczy jest, by ten konkurs był jeszcze w środę ogłoszony - wyjaśnił.

Pytany, kiedy najwcześniej należy się spodziewać rozstrzygnięcia w tej sprawie, Gawlik odpowiedział, że nie wcześniej niż za dwa tygodnie.

Dymisja zapowiadana

W marcu 2009 r. Mikosz został p.o. prezesa spółki, a następnie od maja został jej prezesem.

Kilka dni temu media informowały, że jakoby prezes PLL LOT miał złożyć w najbliższych dniach dymisję. Jednym z jej powodów miałoby być odwołanie przez radę nadzorczą wiceprezesa ds. finansowych Andrzeja Oślizły. Nieoficjalnie mówiono, że wielu przeciwników mają też zmiany wprowadzane przez Mikosza w spółce.

W ubiegłym tygodniu Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o rozszerzeniu składu rady nadzorczej z ośmiu do 10 osób. Jednocześnie rada nadzorcza spółki odwołała Oślizłę.

Do zarządu oddelegowano Zbigniewa Mazura, który wcześniej został powołany w skład rady nadzorczej spółki przez NWZA PLL LOT, a po rezygnacji Mikosza pełni obowiązki prezesa. Zdecydowano również, by do rady nadzorczej spółki wszedł Mariusz Dąbrowski - dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w resorcie skarbu.

mkg/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane