• rozwiń

Szef finansów Grecji: Nie wolno nam stracić tej szansy

Grecja musi skorzystać na porozumieniu w sprawie redukcji swego zadłużenia i przyspieszyć strukturalne reformy gospodarcze - powiedział w czwartek grecki minister finansów Ewangelos Wenizelos.

- Nie wolno nam stracić tej szansy. Jest zbyt duża - powiedział Wenizelos na konferencji prasowej. - Przyspieszymy reformy strukturalne - obiecał.

Oświadczył, że udział w operacji redukcji wielkiego greckiego zadłużenia jest obecnie przedmiotem negocjacji z bankami.

Minister powiedział też, że rząd nie planuje nowych posunięć dotyczących emerytur czy wynagrodzeń w sytuacji, gdy widać oznaki zmęczenia zwykłych Greków programem oszczędnościowym.

Szczyt ratunkowy

Na zakończonym w czwartek nad ranem w Brukseli szczycie eurolandu uzgodniono działania mające zapobiec rozszerzeniu się kryzysu greckiego na inne kraje europejskie.

Porozumiano się też z sektorem bankowym w sprawie redukcji długu Grecji z 50-procentowymi stratami dla posiadaczy greckich obligacji, dzięki czemu dług Grecji zmniejszy się o 100 mld euro.

Grecja czeka na kolejną transzę, wysokości 8 miliardów euro, z pierwszego pakietu pomocy opiewającego na 110 miliardów euro, przyznanego w 2010 roku przez UE i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane