• rozwiń

Szef Fed zostaje

Szef Fed zostaje
Foto: foto: PAP/Archiwum TVN24 Foto: Ben Bernanke poradził sobie z kryzysem - uważa Barack Obama i wybrał go na drugą kadencję na stanowisku szefa Fed

Ben Bernanke zostaje na drugą kadencję na stanowisku prezesa banku centralnego USA - ujawnił w poniedziałek anonimowy przedstawiciel administracji Baracka Obamy.

Według wspomnianego źródła, Obama ma we wtorek ocenić, że amerykański przemysł samochodowy "wykazuje oznaki ożywienia" oraz, że rynek kredytów i nieruchomości "został ocalony przed załamaniem".

Prezydent ma ogłosić te informacje, przerywając na krótko swój urlop, który spędza wraz z rodziną w Martha's Vineyard, w stanie Massacusetts.

Bernanke zapobiegnie kryzysowi?

Obama zamierza też podziękować obecnemu szefowi Fed za sposób w jaki przewodzi on krajowi w okresie kryzysu finansowego i za podejmowane przez niego działania mające zapobiec powtórzeniu się takiego kryzysu.

55-letni Bernanke został mianowany na obecne stanowisko przez poprzedniego prezydenta George'a W. Busha. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych specjalistów od rynków finansowych. Opowiada się za bardziej elastyczną polityka banku centralnego.

ktu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane