• rozwiń
  • WIG20 2236.05 +0.10%
  • WIG30 2535.36 +0.15%
  • WIG 58894.68 +0.24%
  • sWIG80 11617.82 +0.40%
  • mWIG40 3760.87 +0.37%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:30

Dostosuj

Szef Deutsche Post ukrył milion?

O machinacje podatkowe na kwotę ponad miliona euro prokuratura podejrzewa szefa Deutsche Post - spółki, która jest właścicielem międzynarodowej firmy kurierskiej DHL. Klaus Zumwinkel miał ukrywać pieniądze na kontach w Lichtensteinie.

Do biura i mieszkania Zumwinkela weszła policja, a on sam został zatrzymany. Po przesłuchaniu i wpłaceniu kaucji, dyrektor został zwolniony. Prokuratura zarzuca mu nie zapłacenie miliona euro podatku. Mężczyzna miał wyprowadzić pieniądze do banków w Lichtensteinie i tam ukryć je.

Rzecznik prasowa poczty przyznała, że w sprawie jej szefa wszczęto postępowanie. Nie sprecyzowała jednak, o co chodzi dokładnie.

Zumwinkel jest jedną z najbardziej wpływowych osób niemieckiego biznesu. Kierował Deutsche Post przez 18 lat. Teraz zbliża się już jednak do wieku emerytalnego. Analitycy już wcześniej twierdzili, że biznesman ma małe szanse na przedłużenie kontraktu z Deutsche Post. A ten w tym roku wygasa.

Wend: To nie do wiary
Jednak według niektórych, Zumwinkel może pożegnać się z posadą znacznie wcześniej. - Jeśli zostanie uznany winnym, nie powinien zasiadać na swoim stanowisku ani minuty dłużej - powiedział rzecznik współrządzącej w Niemczech SPD Rainer Wend. Wydaje się jednak nie do końca wierzyć, że dyrektor jest winny. - To niezrozumiałe, jak multimilioner, jakim jest Zumwinkel,

To niezrozumiałe, jak multimilioner, jakim jest Zumwinkel, wymyślił, że dobrze by było zaoszczędzić parę milionów euro w ten sposób

zumwinkel

wymyślił, że dobrze by było zaoszczędzić parę milionów euro w ten sposób - mówił w wywiadzie dla der Spiegel.

Klaus Zumwinkel był chwalony za przekształcenie firmy w pocztowego giganta, stworzenie DHL i Postbanku. Jednocześnie potępiano go za sprzedanie wartego 5 mln euro pakietu akcji zaraz po przeforsowaniu płacy minimalnej dla pracowników poczty, co zaowocowało wzrostem cen papierów wartościowych.

W przeszłości Zumwinkel zarządzał też Deutsche Telekomem.

prm/pul

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane