• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Unia Europejska

Szczyt G7. Co postanowiły gospodarcze potęgi. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Szczyt G7. Tematem Ukraina i Rosja Odtwórz: Szczyt G7. Tematem Ukraina i Rosja
Szczyt G7. Tematem Ukraina i Rosja "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Liderzy siedmiu najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata spotkali się się na szczycie G7. Pierwszy raz od 16 lat zabrakło na nim Rosji. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, jakie ważne dla m.in. dla Ukrainy decyzje podejmą najważniejsi na świecie przywódcy. Sprawdzamy też, czy dojdzie do rozmowy prezydentów Rosji i Ukrainy przy okazji obchodów rocznicy D-Day, a także o czym we Francji będzie rozmawiał Barack Obama.

Na antenie TVN24 Biznes i Świata mówimy o szczycie G7 w Brukseli, gdzie spotkali się liderzy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata.

Spotkanie prezydentów?

Zastanawiamy się też, czy dojdzie do spotkania Putin-Poroszenko. Prezydent Rosji w wywiadzie dla francuskich mediów dał do zrozumienia, że jest gotowy rozmawiać z prezydentem Ukrainy (jeszcze elektem) w piątek, przy okazji obchodów rocznicy D-Day. Z kolei Poroszenko mówi, że jak na razie jego spotkanie z Putinem nie jest przewidziane, ale nie można wykluczyć, że dojdzie do niego w takim czy innym formacie.

Putin mówił też, że liczy na finalizację kontraktu dotyczącego sprzedaży przez Francję Rosji okrętów desantowych Mistral. USA i inne kraje zachodnie wzywały Francję, by przemyślała kwestię sprzedaży Moskwie zaawansowanego technologicznie sprzętu wojskowego w następstwie działań Rosji na Ukrainie, w tym po marcowej aneksji Krymu. Władimir Putin oskarżył USA o prowadzenie "najbardziej agresywnej polityki zagranicznej na świecie".

Zakończą kryzys?

W przeddzień obchodów 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii prezydent Francji Francois Hollande spotka się oddzielnie z prezydentem USA Barackiem Obamą i prezydentem Rosji Władimirem Putinem. We francuskiej stolicy ma również dojść do rozmów Putina z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Oczekuje się, że wśród tematów tych wszystkich spotkań znajdzie się kryzys ukraiński. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, jaki będzie efekt tych negocjacji.

Pilnujemy również rozwoju wydarzeń na wschodzie Ukrainy – na dwa dni przed zaprzysiężeniem Petro Poroszenki na prezydenta trwa operacja antyterrorystyczna sił rządowych przeciwko prorosyjskim separatystom, zginęło w niej kilkaset osób. W rękach separatystów wciąż przebywają dwie ekipy obserwatorów OBWE, zatrzymane w ubiegłym tygodniu w obwodach donieckim i ługańskim.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane