• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: G20

Szczyt G20. Powstanie plan na stworzenie milionów miejsc pracy?

Foto: PAP/EPA Foto: Wśród tematów obrad znajdą się: polityka stymulowania wzrostu gospodarczego i większego zatrudnienia, a także bezpieczeństwo i regulacje systemu bankowego

Oficjalnie otwierając dwudniowy szczyt G20 premier Australii Tony Abbott zapowiedział w sobotę, że przywódcy najbogatszych państw świata skoncentrują się na problemach związanych z pobudzeniem wzrostu gospodarczego i zwiększeniem miejsc pracy.

Abbott ponowił obietnicę, że tegoroczny szczyt G20 w australijskim mieście Brisbane nie będzie tylko miejscem spotkań światowych przywódców. Podkreślił, że omówione zostaną plany, dzięki którym powstaną miliony nowych miejsc pracy, a światowa gospodarka zostanie pobudzona.

- Tak, chcemy wolniejszego handlu i zapewnimy go. Tak, chcemy większej infrastruktury i wybudujemy

ją. (...) To jest nasze przesłanie dla świata: te rządy mogą nas uratować, mogą dojść do porozumienia, że świat może być lepszy z rosnącą liczbą miejsc pracy, lepszymi wskaźnikami - mówił Abbott na ceremonii otwarcia.

Tradycyjnie

Przed rozpoczęciem oficjalnych obrad szczytu światowi przywódcy spróbowali tradycyjnej kuchni australijskiej w budynku lokalnego parlamentu. Serwowano m.in. krewetki, homary, baraninę oraz desery. Przed wejściem na salę obrad odbyła się tradycyjna aborygeńska ceremonia powitania.

Na zewnątrz budynku, w którym odbywa się szczyt G20 zgromadziły się setki demonstrantów wyrażających swoje niezadowolenie m.in. z obecności rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Manifestacje mają charakter pokojowy, a porządku pilnuje około 6 tys. policjantów.

Szczyt w Brisbane potrwa do niedzieli. Biorą w nim udział prezydenci USA i Rosji, Władimir Putin i Barack Obama, oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Wśród tematów obrad znajdą się: polityka stymulowania wzrostu gospodarczego i większego zatrudnienia, a także bezpieczeństwo i regulacje systemu bankowego oraz problem unikania płacenia podatków przez międzynarodowe korporacje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane