• rozwiń

Szczurek: wynik cieszy, liczymy na więcej

Szczurek: wynik cieszy, liczymy na więcej Odtwórz: Szczurek: wynik cieszy, liczymy na więcej
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Minister finansów skomentował dane GUS | Video: Szczurek: wynik cieszy, liczymy na więcej

- Cieszy trochę lepszy od oczekiwań wynik, ale liczymy na jeszcze więcej - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek, komentując zaprezentowany przez GUS wstępny wynik PKB za 2013 rok.

GUS podał w czwartek, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2013 roku o 1,6 proc., po wzroście o 1,9 proc. w 2012 roku.

Jeszcze lepiej

Minister finansów Mateusz Szczurek skomentował wyniki polskiej gospodarki. - Bardzo cieszy mnie ogłoszenie informacji dotyczącej wzrostu gospodarczego w 2013 roku. Prognozy budżetowe oraz większość prognoz rynkowych mówiła o wzroście 1,5 proc. Jest to miła niespodzianka - powiedział.

- Nie jest to ciągle wzrost, który mógł satysfakcjonować nas czy polską gospodarkę, bo stać ją na więcej bez nadmiernych napięć. Dowodem tego jest wyjątkowo niska inflacja, która utrzymuje się już od dłuższego czasu - dodał Szczurek.

Podkreślił, że "2014 rok będzie jeszcze lepszy". - To już widać, wygląda na to, że czas wzrostu bezrobocia zostawiliśmy za nami. Ciszy trochę lepszy od oczekiwań wynik, ale liczymy na jeszcze więcej - zapewnił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane