• rozwiń

Szczurek: obniżka stóp procentowych nie zaszkodzi

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

- Obniżka stóp procentowych nie przeszkodziłaby w osiągnięciu celu inflacyjnego, czy też ułatwieniu decyzji o inwestowaniu przez firmy - mówił Mateusz Szczurek, minister finansów w rozmowie z Karoliną Hytrek-Prosiecką. Cały wywiad wyemitujemy w czwartek na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Mateusz Szczurek twierdzi, że problem całej Europy Zachodniej raczej dotyczy braku popytu na kredyt, a nie braku podaży kredytu.

Wysokie stopy?

- Stopy procentowe są obniżone do zera, a popytu inwestycyjnego ciągle nie ma. Sytuacja Polski jest o tyle inna, że na tle pozostałych krajów Europy są realnie wysokie - mówi Mateusz Szczurek.

Szef resortu finansów nie chciał komentować, jaką decyzję Rada Polityki Pieniężnej powinna podjąć na następnym posiedzeniu, ale stwierdził, że: "obniżka stóp procentowych nie przeszkodziłaby w osiągnięciu celu inflacyjnego, czy też ułatwieniu decyzji o inwestowaniu przez firmy".

Całą rozmowę z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem wyemitujemy jutro w "Otwarciu dnia" w TVN24 Biznes i Świat. Początek programu o godz. 10.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane